Pokud vás přitahují jablka, nechte si zkontrolovat cévy, pokud citróny, pak játra.
Je dosti obvyklé, že každý z nás občas dostane nepřekonatelnou chuť na něco sladkého, jindy zas kyselého nebo pikantního. Jestliže však od nás tělo denodenně vyžaduje stejnou potravinu, má určitě smysl zajímat se o to, zda to není signál nějaké latentní choroby.
Vědci z Fakulty kvality života a životního prostředí Texaské university dospěli k tomuto závěru po několika letech sledování jídelníčku pacientů.
1. Lékaři zjistili, že jablka, ze kterých lidské tělo dokonale přejímá minerály (např. fosfor, železo, vápník, hořčík) a vitamín C, jsou naprosto nezbytná pro kardiaky. Tíhnutí k tomuto ovoci hovoří o zvýšené hladině cholesterolu a počínajících problémech se srdcem. Organismus sám začíná napovídat, co potřebuje, když v souvislosti s nemocí dochází k té či oné fyziologické přestavbě.
2. Chuť na citróny, signalizuje možné problémy se žlučníkem a játry.
3. Nepřekonatelná touha pořádat mísy salátu z hlávkového zelí ukazuje na možné poruchy v činnosti nebo stavu střeva.
4. Ti, kdo nemohou žít bez oliv, by měli věnovat zvýšenou pozornost své štítné žláze.
5. Když někým zmítá šílená chuť na zmrzlinu nebo výrobky se šlehačkou, měl by si posvítit na stav svého pohybového ústrojí.
Existují dávná lékařská pozorování, že při nádorových onemocněních trávicího traktu dochází k nesnášenlivosti masité stravy, při žaludečním vředu nebo gastritidě v důsledku zvýšené kyselosti vzniká odpor k lilkům a česneku. Hormonální poruchy a diabetes často souvisejí s vlčím hladem a naprostou změnou chuťových preferencí.
6 potravin podporujících látkovou výměnu
S čím si banány poradí lépe než prášky