Ranní a večerní mytí nohou patří samozřejmě k běžné hygieně. Zároveň však také aktivuje meridiány, které jimi procházejí. Lehká masáž dlaní a chodidel je pro optimální působení meridiánů velmi důležitá. Myjeme namydlenýma rukama chodidla a ani si neuvědomujeme, jak závažnou činností z hlediska stimulace včasného zapojování meridiánů se zabýváme. Na ostrově Tchaj-wan mají pro večerní koupele dolních končetin ještě další zdůvodnění.
Tchaj-wanské koupele nohou před spaním – důležitá součást péče o lidské zdraví
Léčitelé na ostrově Tchaj-wan jsou si jisti, že teplé koupele nohou prováděné před spaním mají pro zlepšování lidského zdraví zásadní význam.
Nohy se ponoří až po kotníky do umyvadla s vodou teplou 40–50° С. Koupel má trvat 15 až 30 minut, přičemž je třeba pravidelně dolévat horkou vodu, aby se teplota lázně neměnila. Koupání nohou v teplé lázni má dvojí cíl.
Prvním cílem této jednoduché procedury je posílení krevního oběhu před spaním.
Ve spaní se orgány zbavují toxinů, které se během dne v nich nahromadily. Teplá koupel nohou posílením krevního oběhu tento očistný proces podporuje.
Druhým cílem je posílení uvolňujícího účinku nočního odpočinku na obratle a ploténky.
Je známo, že za vzpřímený postoj platí lidé často osteochondrózou – deformitami páteře a s nimi spojenými útlaky a blokádami některých nervů. To způsobuje různá onemocnění, snižuje hybnost, vede k závratím a ztrátě rovnováhy, omezuje pracovní schopnost, celkově snižuje kvalitu života a navíc jsou tyto stavy často velice bolestivé.
Podle Tchaj-wanců je každodenní večerní teplá koupel nohou výborným prostředkem pomáhajícím právě proti osteochondróze a všem jejím poškozujícím dopadům.
Padabhjanga: pravdu zjistíme na nohou
Nechoďte spát bez masáže